fbpx
Mentorė.lt
Minčių etiudaiŽengiant į Naujos eros metus: GROW metodika kitaip.

Žengiant į Naujos eros metus: GROW metodika kitaip.

Metų ratas apsisuko, ir likus kelioms dienoms iki jų pabaigos, norėjosi stabtelėti ir apžvelgti – kokie gi buvo šie metai, ką ypatingo juose palieku ir ką svarbaus išsinešu į naujuosius… 

Šie metai buvo išskirtiniai – kitokie daugeliu prasmių: ir dėl pasaulį ištikusios situacijos, kuri sukėlė permainas daugelio namuose ir darbuose, ir dėl suaktyvėjusio žmonių noro pasigilinti į save, permąstyti vertybes,  įgytas patirtis bei įsivertinti savo poreikius.

Nežinau, ar jūs jaučiate, bet prie viso to dar prisideda ir jau erdvėje tvyranti Naujojo Vandenio Amžiaus vibracija. Ir ji juntama kitaip – ne tik dėl karantino, nors tai irgi turi įtakos – pasaulis keičiasi. Kinta pasaulio priėmimas ir vertybės. Jau nebeveikia turėjimas tik dėl turėjimo. Žmonės ieško giliau – prasmės tame, ko jie siekia ir kur link juda. 

Todėl peržiūrėjusi praėjusius metus ir išsikeldama (analizuodama) kitų metų siekius, žvelgiu į tradicinį koučingo įrankį GROW  jau per naujojo laikmečio prizmę.

Panagrinėkime kartu:

Goal (Tikslas) – jau nepakanka turėti tik išmąstytą, apskaičiuotą ir sugalvotą protu tikslą, pateikiant atsakymą į klausimą „Ko Tu nori?“

Ne, dabar norint suprasti savo tikslus, tinka tokie klausimai:

 • Ką Tu nori patirti?
 • Kokią patirtį nori susikurti ateinančiais metais?  

Užduok sau tokius klausimus ir jausk, matyk, užuosk, girdėk. Visomis savo kūno dalelėmis, visais savo sensoriais – ką nori patirti? Nes nuo šiol ne turėjime bus sėkmė, o gebėjime kurti savo Gyvenimo patirtis. Ir tikslas nėra tik autobuso stotelė, kurioje tu išlipi. Tikslas – tai pati kelionė su įspūdžiais, sąlygomis, ieškojimais ir suvokimais. 

Tikslas – tai kasdieniai Tavo patyrimai ir Gyvenimo patirčių kūryba, kur siekdamas savo tikslo ir eidamas jo link, Tu tampi kūrėju.

Reality (Realybė – kas yra dabar?) – anksčiau ši dalis buvo skirta įsivertinti, kokia yra dabartinė situacija ir kas dabar vyksta. Naujame laikmetyje aš kviečiu, pirmiausia, pažvelgti į save:

 • Kokias savybes Tu jau turi, kad galėtum kurti norimo gyvenimo patirtis?
 • Paanalizuok, kokias reikalingas savybes paveldėjai iš savo giminės? Ar priimi jas ir įgalini dėkingume?

Tik gebėdamas su dėkingumu priimti tai, kas jau duota ir ką turi, galėsi atsispirti ir judėti naujos kūrybos link.

Options (Galimybės) – tradiciškai čia vertiname galimybes: kokios jos yra siekiant tikslo? Visgi, einant į Naują Vandenio Laikmetį svarbu įsivertinti kokiomis mąstymo paradigmomis vadovaujiesi ir kokį požiūrį turi, ieškant tų galimybių:  

 • pasaulis pilnas pavojų ir draudimų / vs. pasaulis pilnas galimybių ir man draugiškas;
 • pasaulyje visko per mažai ir reikia nuolat kovoti / vs. pasaulis toks didelis ir gausus, kad jame visiems visko užteks ir vietos yra visiems.

Pasirenkant tinkamą požiūrį, atsiveria laisva kūryba per džiaugsmą ir dėkingumą, kitu atveju – per baimę ir užsisklendimą.

Jei vis dar laikaisi senųjų mąstymo ir galimybių matymo paradigmų, vargu ar gebėsi įžvelgti ir naujas galimybes atveriančias kelią kūrybai.  Tik savo pasirinkimais Tu kuri aplinką ir galimybes joje.Tuomet klausi savęs: 

Kokias aplinkybes aš galiu sukurti, kad atsivertų galimybės toms patirtims, kurias noriu patirti?

 Juk Tu gali rinktis požiūrį ir gyvenimo kūrimo strategiją. Tinkamas požiūris atvers galimybes ir Tu suprasi, kad gali sukurti viską, ką nori ar įsivaizduoji galįs sukurti. 

Way (Will/Way to) – tavo veiksmų planas. Kai pereini ankstesnius žingsnius, jau esi priėmimo būsenoje – su dėkingumu atsiveri tam kas buvo ir būčiai, įsigalini ir veiki. Klausi: 

 • Kokį veiksmą galiu padaryt šiandien?
 • Kokią dieną aš kuriu šiandien? Kokias patirtis joje kuriu ir kokius pasirinkimus darau?
 • Ar tai darau su džiaugsmu?

 Ir jei kūryboje (veikime) nėra džiaugsmo, sustok ir paklausk: 

 • Ar esu ten, kur turiu būti? 
 • Taip pat svarbus momentas – patikrinti, prisiminti – Kodėl viso to noriu?

 Tokiu būdu veiksmų planas taps aiškesnis, tikslingesnis ir priimtinesnis.

Taigi dėliodamiesi naujųjų metų tikslus, Naujojoje vandenio Eroje,  pirmiausia išgirskite save ir pajauskite, ką norite patirti. Pasitelkdami dėkingumą ir pagarbą tam, kas duota ir kas dar laukia, priimdami paveldėtas giminės savybes ir jas skleisdami bei vertindami, veikdami ne iš trūkumo, o iš noro duoti, dalintis ir džiaugtis tuo, Jūs patirsite visą gyvenimo grožį ir tapsite savo patirčių kūrėjais. Patirčių, kurių Jūs norite ateinančiais  naujojo laikmečio metais

a
Emeritus Education

Lorem ipsum dolor sit amet con sectetur adipisicing elit sed don eiusmod tempor inci