fbpx
Mentorė.lt
Minčių etiudaiPauzė. Ir joje gimstanti tyla

Pauzė. Ir joje gimstanti tyla

Pauzė. Ir joje gimstanti Tyla.

Kiek jos yra Tavo gyvenime?

Ar teko patirti nejaukumą, kuris apima pokalbyje stojus tylai? Tuomet nejučia stengiamės ją užpildyt pašnekesiu apie orą ir atostogas, apie naują kaimyno pirkinį ar nepaklusnius vaikus.

O ar teko jaustis nejaukiai, kuomet stoja tyla savuose namuose? Tuomet skubame ją užpildyti fonu: TV, radijos, muzika. Kad tik neskambėtu toji tyla.

O, taip!!!! Ji skamba! Tūkstančiais varpų ir minčių spiečiais galvoje.

Dar ji lyg priekaištus atplukdo tuos prisiminimus, kuriuos seniai nugrūdom į tolimiausius sielos kampelius.

Arba ji spengia ausyse. Patyrei tai? Spengėjimu ateina tavosios emocijos. Taip, tos, kurių nusprendei nebejaust, užspaust, juk nėr kada čia žaist su jom.

Taip ir bėgam, šnekam, klausom kitų kaip fono, bet tik ne savęs. Ne to, ką mūsų kūnas sako, kokias mintis pakužda širdis, ir nepastebim kaip jaučiamės iš tikrųjų.

Man tyla patinka labai.

Ypač koučingo sesijose, čia ji atsiskleidžia ypatingai. Kai žodžių nebelieka, prasideda magija. Tuomet ateina patys giliausi suvokimai. O iš kur jie ateina? Iš pačio giliausio žmogaus žinojimo, iš širdies, juk tik tyloje ją gali išgisti.
Po tokios tylos dažniausiai nuskambančios frazės: Aš dabar supratau saveAš žinau ką turiu darytiKažkoks aiškumas atėjoKaip gera ir ramu patapo – apsidžiaugia ne vienas. Ir tada pokabis pakrypsta jau kitaip, tarsi pažvelgiam į viską šiek tiek palypėję ant kalniuko:)

Tyla. Ji tokia ypatinga ir tiek daug slepianti lobių savyje!

Pamėgink pritaikyt ją jau dabar pokalbyje su draugu ar kolega. Tiesiog pabūk joje, be lūkesčio ir noro ją greičiau patraukt. Ir pasitik su smalsumu tai, kas kils joje! Gal tau kils nauja įžvalga, gal pajusi kaip dabar jaučiasi tavo kūnas, o gal ateis genealus klausimas arba atsakymas situacijos išsprendimui.

Tyla….tssss

Leisk sau prabagą – ja pasimegauti.

Kiek jos yra Tavo gyvenime? Pasidalink!

a
Emeritus Education

Lorem ipsum dolor sit amet con sectetur adipisicing elit sed don eiusmod tempor inci