fbpx
Mentorė.lt
Minčių etiudaiKas yra koučingas?

Kas yra koučingas?

Nors yra daug įvairių apibūdinimų, bet man arčiausiai širdies koučingą įvardinti, kaip procesą, kurio metu skatinamas mąstymas (matymas) žmogui rūpimu klausimu. Ir tokiu būdu padedant išsigryninti savo tiesas, vertybes ir įsiklausyti į save.

Tai paprastas ir veiksmingas procesas – sustoti, įsiklausyti į save ir išgirsti atsakymus kylančius iš Tavo vidaus. Tai galimybė būti savimi, be kaukių ir išjausti – kas Tau tinka.

Tik suvokę ko nori mūsų širdis (mūsų vidus, pašaukimas, intuicija ar nuojauta – pavadinti tai galime įvairiai), galime atrasti sprendimus kaip išjudėti iš vienos ar kitos gyvenimo situacijos, kurioj jaučiamės užstrigę.

Kaip tai vyksta?

Susitikimo metu užduodami klausimai, naudojamos mąstymą bei pajautimus skatinančios “Points of you” kortelės ar kiti įrankiai. Čia klausantis Tavęs – pasitarnauja mano pačios sukaupta patirtis išgirsti giliau už žodžių, gebėjimas išjausti, einantis per mane ir pritaikytas tik Tavo situacijai. 
Visa tai geriausiai pasitarnauja Tau koučingo sesijų metu, kuomet apjungiamos dvi sinergijos: išmintis ir širdis.

Kodėl turėčiau patikėti, kad padės?

Labai dažnai iškilus painiai gyvenimo situacijai Tu pradedi ieškoti atsakymų išorėje.

Nesiklosto santykiai – pasitarsiu su drauge. Pasimečiau karjeros labirintuose ar savo kelio paieškose – nueisiu į seminarą. Nėra tikėjimo savimi – paskaitysių keletą straipsnių internete skambiu pavadinmu “10 žingsnių pasitikėjimo savimi link” ir kas toliau…

Galiausiai visiškai susipainioji… Kodėl tiki, kad kažkas kitas gali už Tave geriau žinoti, padėti nuspręsti ar suprasti ko Tau reikia?

O kas jei nusimestum kitų nuomonių ir patarimų prikrautą maišą?
O kas jei atsisuktum į save?
O kas jei išgirstum savo širdį, kuri jau seniai žinojo visus atsakymus ir tyliai bei kantriai laukė, kol Tu išdrįsi atsisukti į ją?

Ji visada pasiruošus kalbėtis su Tavim. O Tu pasiruošusi jos klausytis?

Koučingo sesijų metu – Tau nėra primetama jokia nuomone, anaiptol, čia skatinu Tave išgirstį pačią save. Tik save, ir atmetus visų kitų primestas nuomones, suprasti – kas yra tikrai Tavo.

Visi atsakymai ir sprendimai yra Tavyje. 

Tik išdrįsk jų paieškoti.

Kada tinkamiausias tam laikas?

Leisk paklausti, kada yra tinkamas LAIKAS pradėti siekti savo Svajonės?
Kada yra tinkamas LAIKAS žengti pirmą, nors ir patį mažiausią žingsnelį link jos?

Rytoj, nuo pirmadienio, kai padarysiu, pabaigsiu, nuvažiuosiu, numesiu, patirsiu, suvoksiu….tai kada tas LAIKAS ateis?

LAIKAS – tai kas mus LAIKO šiame momente. Ir nėra jokio kito momento, nei rytoj, nei vakar. Taip gražiai ir prasmingai viską paaiškina mūsų graži lietuvių kalba. LAIKAS yra visada tik DABAR!!!! Šiame momente.

a
Emeritus Education

Lorem ipsum dolor sit amet con sectetur adipisicing elit sed don eiusmod tempor inci